Gönderen Konu: Etkinlik Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar  (Okunma sayısı 1185 defa)

Emre Caner Celbiş

  • Ziyaretçi
Etkinlik Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
« : Mart 04, 2017, 12:52:28 ÖS »
Merhaba, bildiğiniz üzere etkinlik departmanının tekrar açılması ile etkinliklerimiz gerçekleştirmeye başladık.Bu konu altında etkinliklerimiz sırasında dikkat etmeniz gereken hususları bulabilirsiniz.

1- Etkinlik duyurusunda belirtilen saatte Teamspeak 3 kanalımızda olmanız, daha organize bir şekilde uçuşa başlamamız demektir. Buna özen göstermeniz gerekmektedir.

2-Whatsapp grubumuz üzerinden veya emrecelbis@zirveairlines.com üzerinden etkinliğe katılmayacak pilotlarımızın malumatta bulunmaları zorunludur.

3-Kalkış yapacağımız meydanda katılacak pilotlarımızın 10 dk önce online olmaları ve hazırlıklarına başlamaları gerekmektedir.

4- Uçuşa başlamadan önce kalkış ve iniş yapılacak meydanların "chart"ları hazır bulundurmalı ve kalkış, iniş meydanlarının METAR ve TAF'larını kontrol etmeniz gerekmektedir.

5-Online olduğunuzda aktif ATC yoksa öncelikle UNICOM 122.800 frekansını radyo paneline girmeyi ve ardından IFR ise 2000, VFR ise 1200 squawk kodunu girmeyi unutmamanız germektedir.

6-Online olduğunuzda aktif ATC varsa öncelikle ilk temasa geçeceğiniz sektörün frekansına bağlanmalı ve "clerance" aldıktan hemen sonra aktif ATC'nin verdiği squawk kodunu girmeyi unutmamanız gerekmektedir.

7-Doğru yüksekliği muhafaza edebilmeniz için Transition Altitude üzerinde QNH'ı Standart olarak bağlamayı ,Transition Level altında mahalli QNH'i bağlamayı unutmamanız gerekmektedir.

8-Aktif ATC varsa, doğru bir şekilde muhaberatınızı tamamlamak için, Teamspeak 3 kanalımızda mikrofonunuzu ve gelen seslerinizi kapatmanız, ATC'nin verdiği bilgileri daha rahat duyabilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır.

9-Zorunda kalmadığınız sürece ATC ile lüzumsuz tüm konuşmalardan kaçınmanız gerekmektedir.

10-Taxi sırasında diğer uçaklar ile aranızda 1 uçak kadar olacak şekilde mesafe bırakmanız, gerçekçi ve güvenli bir uçuş deneyimi için önem taşımaktadır.

11-ATC konuşmaları esnasında önemli bir şey olmadığı sürece konuşmamayı bölmemeye özen göstermeli ve aceleci olmamanız gerekmektedir.

12-Hızlı ve ağzınızda yuvarlayarak konuşmanız sizin ne kadar iyi bir pilot olduğunuzu ve ne kadar iyi İngilizce bildiğinizi göstermez. Yavaş ve temiz konuşmaya önem göstermeniz gerekmektedir.

Saygılarımla,
Emre Caner Celbiş
Etkinlik Departmanı Sorumlusu

« Son Düzenleme: Mart 16, 2017, 09:50:35 ÖS Gönderen: Emre Caner Celbiş »

Baskan

  • Zirve Airlines | Yönetim
  • Zirve Airlines | Uzman Üye
  • ******
  • İleti: 205
  • www.zirveairlines.com
Ynt: Etkinlik Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2017, 05:12:14 ÖS »
Güzel bir konuya değinmissin emrecim teşekkür ederim.